Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V strese sa prezradí každý! Ako znamenia horoskopu reagujú na krízu a pod tlakom

reklama:
V strese sa prezradí každý!
V strese sa prezradí každý! Ako znamenia horoskopu reagujú na krízu a pod tlakom Foto: www.gettyimages.com

V živote každého človeka existujú okamihy, keď sa neomylne prejaví podstata jeho charakteru. Vo veľkom strese a pod tlakom nakoniec každý ukáže svoju pravú tvár, a to ako v pozitívnom, tak negatívnom zmysle. A podľa astrológie potom väčšinou konáme v duchu svojho slnečného znamenia.

Hviezdy nikomu a ničomu život neriadia – každý človek je zodpovedný za svoj vlastný osud. Astrológia je reč symbolov a ako takú ju treba chápať. A práve ako reč symbolov môže pomôcť porozumieť mysleniu, konaniu, cíteniu a motivácii druhých ľudí. Alebo ešte lepšie – pochopiť sami seba.

Slnečné znamenia vypovedajú o charaktere len z malej časti. Vo väčšej miere sa však ich vplyv prejaví v krízových situáciách, keď na povrch prebubláva ego, v astrológii symbolizovanej umiestnením Slnka v horoskope. A v strese a pod tlakom majú ľudia sklony správať sa práve podľa charakteru svojho znamenia a volia tak aj svoje obranné stratégie.

Žiadny všeobecný horoskop nepredurčuje ničí život. Slnečné znamenia sú iba symboly určitých archetypov. Podobné poznáte z rozprávok či mýtov a stelesňujú ich filmoví aj románovi hrdinovia. V tomto podaní ide o určitý súbor pravdepodobných vlastností a schopností. Je len na každom jedincovi a jeho osobnej vôli, ktoré využije a ktoré zneužije. Pamätajte: Hviezdy radia, ale váš osud neurčujú!

Baran

Barani sa síce hnevajú, ale dokážu vyhrať aj vopred prehraný boj. Neexistujú lepší krízoví manažéri. Vždy prejaví odvahu, statočnosť a schopnosť bojovať za spravodlivosť a za druhých. V strese sa však v plnej kráse prejaví aj ich vrodená netrpezlivosť a výbušnosť. Zároveň je u nich bežne prítomná tendencia brať si všetko osobne a ľahko sa uraziť. Nedotklivosť, uponáhľanosť sú typickými znakmi Baranov vystaveným tlaku. Navyše sa domnievajú, že názory a potreby druhých ľudí sú rovnaké ako ich vlastné, čo je v krízových situáciách možná výhoda, ale v bežnom živote skôr komplikácie.

Osobnosti: Tomáš Baťa, Nikita S. Chruščov, Otto von Bismarck, Helmut Kohl

Býk

Býci reagujú ťažkopádne, ale volia praktické stratégie. V krízových situáciách sa im často oplatí ich praktický a realistický prístup a tiež silná vytrvalosť, s ktorou spoľahlivo dokončujú začaté dielo. V strese sa však prejavuje aj ich ťažkopádnosť. Neraz nie sú schopní pohnúť sa z miesta a niečo zmeniť. Zjavný je materializmus, konzervatívnosť a niekedy aj lenivosť, ktorá môže prerásť aj do bodu úplnej ľahostajnosti. Snáď aj preto bývajú Býci v živote opakovane vystavovaní mnohým nepriaznivým zmenám – majú sa naučiť im prispôsobiť.

Blíženci

Blíženci najskôr vytvoria chaos, ale potom uvažujú racionálne. Veľmi dobre vedia, na čo im slúži hlava – riadi sa zásadne rozumom. Na základe faktov, poznatkov, preverených koncepcií a bez emócií sa vedia prispôsobiť vzniknutým situáciám. Pokiaľ sú však pod tlakom, prejavujú sa skoro vždy chaoticky. Sú silne nepokojní, nervózni a neistí. Vonkajšie vplyvy súperia s ich vnútornou rozorvanou osobnosťou. V tejto pretláčanej potom Blíženci často menia svoje raz urobené rozhodnutia.

Osobnosti: J. F. Kennedy, František Palacký, Donald Trump

Rak

Raci sa schovávajú, ale inštinktívne volia správnu cestu. Ich skvelý inštinkt im môže napovedať správnu a hlavne bezpečnú cestu k riešeniu ťažkých situácií. Raci sú veľmi húževnatí, nekonajú síce nikdy priamo, ale svoje ciele dosahujú. Pod tlakom sa prejavuje ich plachosť a sklony utiecť do bezpečia niečoho dôverne známeho a uplynulého. Záľuba v minulosti im však môže navodiť aj potrebu vracať sa k starým bolestiam a smútkom, zachádzať do starých problémov. Rozhodnú sa nehovoriť, stiahnu sa do svojho vnútra a okolie dusí svojimi náladami.

Osobnosti: Princezná Diana, Olga Havlová, Karel Gott

Lev

Levy najskôr všetko zdramatizujú, ale potom zažiaria. Skvelí organizátori, vo veľkých dejinných okamihoch ukazujú svoju veľkosť a schopnosť viesť druhých. Svojou výraznou sebadôverou povzbudzujú a motivujú. Pod tlakom však mnohí Levi reagujú detinsky a urazene. Pramení to z ich chybnej viery vo vlastnej veľkoleposti i vrodenej náchylnosti k lichotkám, náhle sú ešte viac vychválené a súťaživí ako obvykle. Situáciu dramatizujú, zveličujú, začnú sa predvádzať. Dominantnejšie osobnosti sa stávajú aj značne panovačnými.

Osobnosti: Bill Clinton, Fidel Castro, Napoleon Bonaparte, Henry Ford

Panna

Panny rýpu, ale sú schopné nájsť efektívne cesty. Sú nesmierne efektívne, vždy sa snažia o optimum. S malými nákladmi a s minimom vynaloženej práce dosahujú čo najväčší úžitok. V problematických situáciách však Panny veľmi radi kritizujú a rýpu. Vo všetkom a na všetkých hľadajú chyby. S obľubou sa tiež pasujú do úlohy mučeníka a ostentatívne sa venujú tomu, čo ostatní odmietli vykonať. Budú počuť kritiku aj tam, kde žiadna nie je. Citlivejšie typy podliehajú aj prílišnej sebakritike a zbytočne sa trápia.

Osobnosti: Jan Masaryk, Meda Mládková

Váhy

Váhy zahmlievajú, ale tiež vymyslia prijateľné riešenie. Aj pod tlakom sú veľmi tvorivé, kreatívne a podnikavé. Vďaka svojej improvizácii sa dokážu dohovoriť s druhými v každej, aj tej najzapeklitejšej situácii. Ich zraniteľnosť však spočíva v potrebe spoločenského uznania. V strese sa Váhy obracajú k druhým ako k svojim zrkadlám, aby v nich čítali odpovede na svoje otázky a postoje. Potrebujú uistenie o svojich postupoch. Nedokážu byť priamočiare a ich snaha si nezadať alebo potešiť každého môže viesť k pochlebovačnosti.

Osobnosti: Mahátma Gándhí, Margaret Thatcher, Václav Havel

Škorpión

Škorpióni milujú stres, a tak ho vyvolávajú. Nie je húževnatejších, schopnejších ani bojovnejších jedincov. Škorpióny sú v krízových situáciách obvykle pre ostatných jedinečnými vzormi a skvelými vodcami. V okamihu, keď sa ocitnú pod tlakom, môžu byť ale prehnane majetnícki, žiarliví a pomstychtiví. Zaujímavé je, že stres v podstate milujú, môžu si na ňom dokonca vytvoriť závislosť, takže ho svojim správaním často vyvolávajú. Iba Škorpióni dokážu v jedinom okamihu a z čistého neba rozpútať pravé peklo. Majú sklony slepo milovať či nenávidieť.

Osobnosti: Lev Trockij, Robert F. Kennedy, Vlasta Chramostová, Marta Kubišová, K. H. Mácha

Strelec

Strelci odovzdávajú vieru v šťastné konce. Ostatným prepožičiavajú veľkú radosť z výkonu a pohybu, vedia inšpirovať a motivovať. Dodávajú vieru a nádej. Strelci majú sklon veriť v najlepší možný variant a vo svojich plánoch prehliadajú zjavné nedostatky, ktoré sa spájajú so zvykom preceňovať seba aj ostatných. V strese môžu byť ledabolí aj bezstarostní. Verí, že všade inde je lepšie ako práve tu a teraz. Niektorí budú mať problém udržať na uzde svoje emócie, iní budú náchylní prežiť život vo večnom hľadaní a putovaní za pravdou.

Osobnosti: Winston Churchill, J. V. Stalin, Klement Gottwald

Kozorožec

Kozorožci veria len v čiernej scenáre, ale dokážu z nich vyviaznuť. S úplnou samozrejmosťou preberajú zodpovednosť za druhých a nedoprajú si pokoj, kým nie je dielo hotové. V strese však nie je zarputilejších, pesimistickejších či viac nekompromisných bytostí na zemi, než sú práve Kozorožci. Negatívny prístup a škarohliadstvo sú pre nich typické. Podľa nich všetko musí dopadnúť naozaj zle, zo všetkých zlých scenárov veria v tie najčernejšie. Pod tlakom sa vždy zaprú, usilovne drú a svetu ukážu, že aj z tých najhorších situácií sa dá prácou vyviaznuť.

Osobnosti: Mao Ce-tung, Martin Luther King, cisárovná Sissi

Vodnár

Vodnári pre ľudstvo kradnú bohom oheň, ale zaplatia za to. Vedia oslobodiť seba i druhých od všetkých obmedzení a zábran, dokážu nevšední pozdvihnúť nad všednú, jedinečnosť nad masy. Pod tlakom sa však premieňajú na „dobre premazané stroje“. Iba Vodnári vedia v krízových situáciách úplne zabudnúť na svoje pocity a emócie. Bez súcitu a empatie slúžia veľkej myšlienke a sú ochotní za ňu pomyselne položiť život. Mávajú tiež problémy so zaradením do davu či s podriadenou rolou.

Osobnosti: Ronald Reagan, Božena Nemcová

Ryby

Ryby sú únikové, ale ich cit pre súvislosti ich vyvedie z krízy. Jemný cit pre súvislosti, ktoré dokážu s istotou vytušiť, je ich veľkou zbraňou v krízových situáciách. Vždy dokážu vymyslieť niečo silne inšpirujúceho a kreatívneho. Vo veľkom strese však reagujú roztržite a rozpačito. Bežná je ich tendencia utekať a občas aj sklony hľadať útechu v návykových látkach. Obvyklé sú aj situácie, v ktorých túto útechu hľadajú ich partneri. Ryby totiž pôsobia ako médium a veľmi často si do života priťahujú problematické typy ľudí. Ich typickou obrannou stratégiou je nečinnosť.

Osobnosti: George Washington, Tomáš Garrigue Masaryk, Jozef II., Michail Gorbačov, Steve Jobs

Zdroj: www.prozeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 20. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.