Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V akom veku si ženy najviac užívajú sex? Väčšinou oveľa neskôr, než sa všeobecne súdi

reklama:
V akom veku si ženy najviac užívajú sex?
V akom veku si ženy najviac užívajú sex? Väčšinou oveľa neskôr, než sa všeobecne súdi Foto: www.gettyimages.com

Mladá, žiadúca a nažhavená. Klasické klišé, ktoré však dávno neplatí a možno nikdy neplatilo. O tom, kedy zažijete najlepší sex svojho života, totiž nerozhoduje vek, ale úplne iné okolnosti.

Kedy prežívame najlepší sex v živote? Kedy prichádza ten povestný vrchol fyzického potešenia? Slávny americký psychológ Alfred Kinsey ešte v päťdesiatych rokoch minulého storočia tvrdil, že u mužov je to už okolo dvadsať rokov a u žien okolo tridsiatky. Podľa expertky na vzťahy Tracey Cox to v 21. storočí už ani zďaleka neplatí.

Kinsey zdôvodňoval svoje tvrdenie tým, že mladí muži ťažia zo svojej výkonnosti. Erekcie dosahujú žmurknutím oka, stačí im malý odpočinok a sú schopní ihneď vyvádzať ďalej a nerobia im problém súložiť dvakrát aj trikrát krátko za sebou. Ženy si podľa slávneho psychológa vraj musia počkať skôr na akési psychické uvoľnenie. Teda chvíľu, keď lepšie spoznajú svoje telo, vedia, čo sa im páči, a neboja sa si o to povedať.

Čo je najlepší sex?

Alfred Kinsey ho definoval počtom dosiahnutých orgazmov. Čím viac vyvrcholení, tým lepší sex. Podľa Tracey Cox je ale práve toto chyba! „Prepojenie, intimita, túžba, vzrušenie, možnosť cítiť sa sexy a neodolateľne, risk, dobrodružstvo. To všetko ľudia hovoria, keď sa ich spýtate na super sex. Len málokedy vám niekto odpovie, to bolo vtedy, keď som počas jedného čísla mala tri orgazmy,“ vysvetľuje.

Podľa expertky je sexuálny vrchol určité obdobie v živote, kedy ste schopní užiť si milovanie naplno, psychicky aj fyzicky (hoci nemáte jeden orgazmus za druhým). A je jedno, koľko máte rokov. Dvadsaťročné dievča, čo nemá žiadne starosti, poznáva svet, nových ľudí, zbiera zážitky, a to vrátane tých sexuálnych, je v tej chvíli na vrchole skôr ako tridsiatnička, čo sa s partnerom márne snaží o dieťa a miesto užívania si počíta plodné dni.

Na veku nezáleží

Akékoľvek teórie o tom, v akom veku si kto najviac užíva, sú tak podľa Tracey Cox mylné. „Sú ženy, ktoré si sex najviac užili v dvadsiatich, ale sú aj také, ktoré najviac spomínajú na obdobie okolo päťdesiatky a po menopauze.“ Koniec koncov práve toto obdobie je podľa nej pre mnoho žien úľavné – odchádza strach z nechceného tehotenstva, deti už sú odrastené, odpadajú povinnosti spojené so starostlivosťou o ne a hypotéky sú doplatené buď takmer, alebo úplne. A vieme to všetci, keď je žena v dobrom rozpoložení, aj v posteli si to vedia lepšie užiť. „Jednoducho povedané, neexistuje žiadne vekové obdobie, kedy by si príroda povedala: tak a teraz už je so sexom koniec, na žiadny vrchol nemáš nárok,“ dodáva Cox.

Sex a hormóny

Pravda je ale samozrejme aj to, že sexuálny život veľmi silne ovplyvňujú hormóny. Keď je vám dobre, vaše telo produkuje neskutočné množstvo estrogénu a testosterónu, takže máte na sex chuť skoro stále. Je to spôsob, ktorým si príroda zabezpečila, aby ľudstvo nevymrelo av čase, keď sú ľudia najplodnejší, mali chuť množiť sa.

Rovnaký efekt ale môže mať na telo i tehotenstvo, mnoho žien priznáva, že obzvlášť v druhom trimestri nemysleli takmer na nič iné ako na sex. „A aj keď je menopauza pokladaná za obdobie, keď to ide s chuťou na milovanie skôr dole, sú ženy, ktoré to majú úplne opačne,“ zdôrazňuje Tracey Cox.

Nový partner, nové telo

Navyše má aj ďalšiu úžasnú správu – na sexuálnom vrchole sa môžete ocitnúť niekoľkokrát za život! Hormóny totiž nakopne napríklad aj nový partner alebo akýkoľvek nový náboj, ktorý vpustíte medzi seba a dlhoročného partnera. Na sexe v pokročilejšom veku je krásne, že už nemáte predsudky a nebojíte sa zapojiť aj sexuálne pomôcky, užiť si milovanie aj na menej obvyklých miestach alebo popustiť uzdu svojich erotických fantázií. A ak ste to ešte neurobili, je ten najvyšší čas. Pretože je dosť možné, že ten najlepší sex svojho života máte ešte pred sebou!

Zdroj: www.prozeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 13. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.