Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto môžete schudnúť aj 10 kíl za mesiac: Poznáte diétu podľa Mačingovej?

reklama:
Takto môžete schudnúť aj 10 kíl za mesiac: Poznáte diétu podľa Mačingovej?
Takto môžete schudnúť aj 10 kíl za mesiac: Poznáte diétu podľa Mačingovej? Foto: www.gettyimages.com

Chudnutie je pre veľa ľudí nekonečný kolotoč, ktorý nie vždy funguje tak, ako má. Občas nájdete diétu, ktorá vám pomôže s kilogramami navyše zatočiť, ale ak sa vrátite k svojmu klasickému jedálničku, kilá sa ocitnú späť, mnohokrát aj s nejakým ďalším bonusom. Slovenka Antonia Mačingová prišla s diétou, ktorá sľubuje rýchle chudnutie.

Chudnutie je pre veľa ľudí nekonečný kolotoč, ktorý nie vždy funguje tak, ako má. Občas nájdete diétu, ktorá vám pomôže s kilogramami navyše zatočiť, ale ak sa vrátite k svojmu klasickému jedálničku, kilá sa ocitnú späť, mnohokrát aj s nejakým ďalším bonusom. Slovenka Antonia Mačingová prišla s diétou, ktorá sľubuje rýchle chudnutie.

Chudnutie podľa Mačingovej

Tento diétny plán môže byť skôr detoxikačným programom, ktorý sa snaží ľuďom ujasniť, ako sa stravovať a tiež to, ako iné stravovanie môže pomôcť k vylučovaniu škodlivých látok, ktoré môžu telu pomôcť v ukladaní tukov a celkovo nemajú pozitívny účinok na imunitný systém. Objasňuje, ktoré potraviny sú zdravé as vysokou výživovou hodnotou. Dôležitá je, aspoň podľa diéty, životospráva a pohľad na jedlo ako také.

Ako sa diéta rozdeľuje?

Celá diéta sa drží určitú dobu, obvykle sú k dispozícii štvortýždňové stravovacie cykly, každý sa zameriava na určitý výber potravín. Udržiavací jedálniček potom môžete držať dlhšiu dobu, avšak je dôležité myslieť na to, čo bude potom, keď sa vrátite k svojmu klasickému jedálničku Nejde o bežné diéty, kde máte odporúčané určité potraviny a naopak nejaké zakázané. Jedálny lístok je tu pomerne presne stanovený a postupujete presne podľa rozpisu. Takže odpadá zložité kombinovanie a vymýšľanie jedál. Na druhú stranu sa môžete stretávať s tým, že niektoré potraviny vám nechutia alebo na ne máte napríklad alergiu. Diéta disponuje aj určitými zásadami, ktorými je nutné sa riadiť

Zásady Macingovej diéty

Večera pokojne aj neskôr

Že sa jej len do piatej alebo šiestej hodiny popoludní a potom už nie? Keď idete spať napríklad o desať, budete mať určite hlad. Nie je nutné držať sa striktne večera do šiestej hodiny večernej, môžete si dať večeru aj neskôr. Je nutné dodržať však posledné jedlo najneskôr dve hodiny pred tým, než pôjdete spať.

Jesť do sýtosti

Nie nadarmo sa to hovorí, je to tiež pravda. Jesť by človek mal dovtedy, kým sa nenasýti. Medzi jedlami máte priestor a keď vás naháňa maškrtná alebo máte hlad, môžete si dopriať malú desiatu v podobe hrozienok alebo vlašských orechov. Môžete si dať aj biely jogurt s orechmi alebo medom. Dostatočný príjem bielkovín, živín, ktoré telo potrebuje.

Dodržujte pitný režim

Bez neho to nepôjde. Tekutiny sú pre telo rovnako dôležité, ale pozor na to, čo pijete. Obyčajná voda, ideálne vlažnejšie, nesladené čaje a podobne.

Bez striktného množstva

Diéta ako taká sa neobmedzuje na nejaké gramáže, autorka diéty navyše sama poznamenáva, že ľudia majú jesť toľko, koľko potrebujú. Či už zje jedno jablko alebo pokojne tri, dôležitý je vyššie spomínaný pocit sýtosti. Pre niekoho to môže byť zväzujúce, pretože nemôžu ustrážiť hranicu a jej napríklad málo.

Čo na Mačingovú diétu hovorí výživový poradca?

No, povedal by som, že toto sú presne tie mýty, ktoré treba vyvracať. Schudnúť 10kg za mesiac je extrémne nezdravé a zo skúsenosti by som povedal, že je takmer nemožné schudnúť tuk, človek chudne svaly, čo nie je žiaduce v žiadnom veku. Mačingová diéta ako taká popisuje, aby sme neobmedzovali gramáže a jedli dosýta. Ak budem opäť z vlastnej skúsenosti hovoriť, tak hovorím, že keby som ja jedol dosýta, tak ním do rána do večera každý deň. Rovnako mnoho klientov ani nespozná, alebo nevie, čo je dosýta. Jedia tak dlho, kým im vlastne nie je zle a nie sú prejedení. Ustrážiť si to, aby sme jedli dosýta je naozaj ťažké aj pre uvedomelého človeka. Za mňa určite túto „diétu“ neodporúčam.

Gramáž potravín a ich kvalita je 70% chudnutie. Viem, že aj moji klienti by chceli ideálne schudnúť 10kg do druhého dňa, ale ako sa hovorí, skvelé veci nie sú hneď a pri chudnutí platí vytrvalosť dvojnásobne!:)

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 29. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.