Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spln v Blížencoch prinesie túžbu po zmenách a nových začiatkoch. Pozor na to, čo si skutočne prajete

reklama:
Spln v Blížencoch prinesie túžbu po zmenách a nových začiatkoch
Spln v Blížencoch prinesie túžbu po zmenách a nových začiatkoch. Pozor na to, čo si skutočne prajete Foto: www.gettyimages.com

V pondelok 27. novembra 2023 o 10:16 minút nastane ďalší tohtoročný spln, ktorý sa tentoraz spája so vzdušným znamením Blížencov. Prináša do nočnej oblohy zvláštnu energiu a mystickú atmosféru. Každý spln so sebou zároveň nesie jedinečný vplyv na ľudské emócie, astrologické udalosti a energie planéty. Čo teda môžeme očakávať, keď sa Mesiac plne osvieti v Blížencoch?

Znamenie Blížencov je ovplyvnené planétou Merkúr, ktorá vládne komunikácii, intelektu a schopnosti rýchleho úsudku. Ľudia narodení v tomto znamení sú aktívne a nabitie energií. Chcú všetko vedieť a byť na viacerých miestach naraz. Často menia svoje rozhodnutia, majú bujnú fantáziu a hľadajú svoju duchovnú cestu. To im často nedovolí zostať na jednom mieste a nebývajú spokojní s tým, čo majú. Ideál, ktorý sa snaží dosiahnuť, im ale stále uniká.

Splnok v Blížencoch preto môže posilniť práve tieto vlastnosti. Nestálosť, roztržitosť a mierna nervozita vás preto v tento deň nesmie prekvapiť. Dobre si tiež premyslite, po čom naozaj túžite. Myšlienky majú veľkú moc a pokiaľ by bolo vaše prianie nestále, mohlo by sa vám vyplniť, aj keď už budete túžiť po niečom inom.

A pretože sú Blíženci obvykle tiež veľmi zvedaví, dovoľte tomuto splnu, aby prebudil vašu zvedavosť a položil vám niekoľko dôležitých otázok:

  • Čo alebo kto mi berie energiu a vyčerpáva ma?
    Trávim čas osamote a v spoločnosti rovnomerne?
    Som otvorená a úprimná k svojmu okoliu?
    Aké konkrétne kroky môžem teraz urobiť na to, aby sa splnili moje ciele?

Čo prinesie novembrový spln

Nadchádzajúci spln v Blížencoch ponúka príležitosť zbaviť sa všetkého, čo nás vyčerpáva. Ukáže nám, kde plytváme drahocennou energiou na nesprávnych miestach. Platí to nielen pre činnosti, ale aj pre ľudí. Budete mať šancu prepustiť ich zo svojho života. Zamyslite sa nad tým, kto už svoju pomyselnú úlohu splnil a nemáte si už čo povedať. A pretože každý koniec prináša aj nový začiatok, nebráňte sa spoznať niečo nové, čo vás na ceste životom môže posunúť ďalej.

Tak ako každý spln, aj tento ovplyvní naše zdravie. Najväčší vplyv bude mať na dýchaciu sústavu, konkrétne na priedušky a pľúca. Pozor na respiračné ochorenie. Snažte sa vyhýbať činnostiam, kde hrozí, že by ste mohli prechladnúť. Zároveň bude mať spln vplyv na ruky, paže a ramená. Môžu vás bolieť bez zdanlivej príčiny, najmä ak máte strach vyrovnať sa s vlastnou zodpovednosťou.

Koho spln ovplyvní najviac?

Astrológovia zdôrazňujú, že tento spln najviac ovplyvní práve ľudí narodených v znamení Blížencov. Jeho vplyv ale pocítia aj ďalšie znamenia. Napríklad Váhy a Vodnári by mohli pociťovať pozitívny vplyv na svoju kreativitu a komunikáciu, zatiaľ čo Raci, Panny a Škorpióni budú mať väčšiu potrebu upokojenia emócií a ponorenia sa do svojho vnútra. Všeobecne potom spln v Blížencoch vzbudí chuť učiť sa novým veciam a poznávať, čo nás zaujíma. Zrýchlime tempo a budeme mať tendencia púšte sa do viacerých úloh naraz.

Novembrový spln má svoje meno

Každý spln v jednotlivých mesiacoch roka má svoje tradičné pomenovanie, ktoré sa obvykle viaže k pôvodným indiánskym, koloniálnym a európskym ľudovým povestiam. Tomuto novembrovému sa hovorí Bobrí Mesiac. Prečo práve toto označenie? V priebehu novembra sa bobry začínajú ukrývať vo svojich brlohoch, kde si vytvárajú dostatočné zásoby potravy na dlhú zimu.

Ďalším vysvetlením je fakt, že sa bobry v tomto období lovili kvôli hustým kožuchom, ktoré ich mali chrániť pred začínajúcou zimou. Okrem toho sa potom môžete stretnúť aj s názvom Mrazivý spln, čo hovorí samo za seba. Ide totiž o dobu, kedy prichádzajú prvé väčšie mrazy.

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 27. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.