Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muzikoterapia- Zvuky, ktoré vedia liečiť

reklama:
Muzikoterapia- Zvuky, ktoré vedia liečiť
Muzikoterapia- Zvuky, ktoré vedia liečiť Foto: www.freepik.com

Ľudská znalosť o liečivé schopnosti určitých zvukov je veľmi starého dátumu. Starí Egypťania liečili nespavosť zborovým spevom. V starších dobách pripisovali v Grécku rôznym zvukom rúr vplyv na psychické ochorenia a neurózy. Meditačné techniky mnohých duchovných tradícií oddávna využívajú zvuk a jeho vibrácie ako základný prostriedok liečenia a duchovného rozvoja.

Na vedeckej úrovni bolo dokázané, že radostný pôhodinový spev má priaznivý vplyv na náladu človeka aj na to, ako sa celkovo cíti. Spev núti dýchacie ústrojenstvo k plnému výkonu, stimuluje lepšie zásobenie buniek kyslíkom, a v značnej miere sa tak kladne odráža na obranyschopnosti organizmu.

Rýchla hudobná pomoc

Muzikoterapia je spôsob liečenie za pomoci zvukových vibrácií hudobnej povahy. Zvuk obsahujúci hudbu je schopný nielen rôznym spôsobom pôsobiť na ľudské emócie, ale vytváraním biorezonančných kmitov taktiež ovplyvňuje jednotlivé orgány a kosti ľudského tela. Každý hudobný nástroj má svoj takmer – zvukové zafarbenie, ktoré sa využíva pri terapiách psychologických porúch a psychického stavu ako celku.

Niektoré zvuky môžu stimulovať uzdravovanie orgánov.

Husle – pôsobí na mnohé duševné traumy ako balzam.

Flauta – mierni prejavy podráždenosti a priaznivo pôsobia na dýchacie orgány.

Strunové nástroje – kladne pôsobia na srdcový sval.

Klarinet a bubon – udržujú v norme krvný tlak a priaznivo pôsobia na krvné riečisko.

Klavír – pomáha chrániť obličky a močové cesty a taktiež štítnu žľazu.

Saxofón – stimulujúce účinky na sexuálnu túžbu.

Akordeón – pôsobí na problémy v brušnej oblasti.

Rúrka – pomáhaná pri radikulitíde (zápal miechového koreňa).

Cimbal – podporí pečeň.

Organ – rozvíja myšlienkové procesy a vyvažujú energetické toky v chrbtici.

Liečebný efekt vzniká spojením vibračnej frekvencie zvukov rôznej výšky, ktoré rezonujú s orgánmi ľudského tela. Odborníci tvrdia, že nota „ef“ svojou frekvenciou zodpovedá práci žalúdka a čriev. Zvuk s frekvenciou „do“ zbavuje psoriázy, teda lupienky. A melodická intonácia „si sol do“ je využiteľná pri liečbe onkologických ochorení.

Chrámový spev alebo meditatívna hudba pomáhajú uchovať mladosť. Džez podporuje srdce a stimuluje krvný obeh. Hudobná klasika uvádza do normy nervový systém a vytvára dobrú náladu.

Útržky melódií a zvuky počuté ráno ovplyvňujú našu náladu po celý deň. Ovplyvňovanie duševného a telesného stavu človeka prostredníctvom zvukov prírody je jedným z najobľúbenejších smerov vo zvukoterapii. Často ho vyhľadávajú obyvatelia miest. Kladné emócie spoľahlivo prebúdza mačacie mňaukanie, spev a cvrlikání vtákov, šum dažďa, zurčenie vody, praskot dreva v krbe alebo táboráku, pomalý šum morského príboja alebo chrupanie snehu pod nohami.

Prvenstvo patrí zvukom, ktoré vydávajú delfíny. Široký delfíny frekvenčný register pomáha pri ochoreniach mozgu a celého nervového systému. Rovnako tak lieči neplodnosť. Kladné účinky zaznamenalo 70% ľudí, ktorí túto terapiu podstúpili.

Snažte sa vyhýbať zvukom, ktoré dráždia. Buďte čo najčastejšie v prírode, kde sa človek môže kochať prirodzenými, živými zvukmi. Pokiaľ tú možnosť nemáte, využite možnosť vypočuť si záznamy týchto zvukov v domácom pohodlí, alebo vyskúšajte klasickú hudbu.

Zdroj: www.prokondici.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 6. marca 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.