Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koľko detí je podľa vás normálne? Mladá žena čaká už 12. bábätko

reklama:
Koľko detí je podľa vás normálne? Mladá žena čaká už 12. bábätko

37 ročná žena čaká už svoje 12. dieťa, pritom od pôrodu toho prvého uplynulo iba dvanásť rokov. Mladá mamička je s počtom detí spokojná, ale samozrejme sa tiež stretla s nepochopením okolia. Dvanásť detí je podľa neho na jednu rodinu až príliš. Mamička si z toho ale nič nerobí a všetky svoje deti miluje.

Svoje deti má pomenované od písmena "C"

Rodičia 11 detí ich pomenovali po jednom písmene "C", navyše prezradili, že ich deti si ešte jedno bábätko samé priali. Mamička sa volá Courtney a je to matka v domácnosti, jej manžel je Chris a je pastor. Rodičia sa už nemôžu dočkať, až v marci privítajú na svet svojho ďalšieho potomka. Všetci bývajú vo veľkom dome v Novom Mexiku v USA.

Mamička priznala, že sú nadšení, pretože vždy chceli dvanásť deti. Sú vďační, že im bolo dopriate a deti si tak budú veľmi blízke. Niektoré delí len rok, Courtney je ale tiež mamičkou dvojčiat. Najstaršiemu dieťaťu bude 12, až to najmladšie príde na svet. Deti sa stále doprosovali o ďalšieho súrodenca, až sa nakoniec v marci skutočne dočkajú. Manželia zatiaľ nevedia, či to bude dievčatko alebo chlapček. Rozhodne sú si istí tým, že sa bude volať na písmena "C", ako ostatné deti. Vymyslieť mená na jednotné písmeno nie je jednoduché, rodičia si ich navyše nechávali ako tajomstvo až do pôrodu.

Courtney je nielen ženou v domácnosti, ale stará sa o statok

Courtney sa doma rozhodne s 11 potomkami nenudí. Majú s manželom veľa zvierat, ktoré potrebujú dennú starostlivosť. Ošípané, ovce, psy, kurčatá a ostatné drobné zvieratá počítajú na 140 kusov. O svojom manželstve povedala: "Keď sme sa vzali, bolo mi 24 rokov." Nikdy nemyslela, že by bola tak čoskoro matkou. Ale vždy chcela mať veľkú rodinu, čo sa jej rozhodne splnilo. Je až prekvapujúce, aké jednoduché bolo otehotnieť, a to hneď dvanásťkrát.

Jej manžel Chris uviedol, že by si prial dievčatko, pretože potom by sa pomer síl v domácnosti vyrovnal na šesť dievčat a šesť chlapcov. Pohlavie dieťaťa by sa mali dozvedieť už budúci mesiac. Courtney má za sebou už tri cisárske rezy, a tak jej lekári nedovolili ďalšie dieťa porodiť normálne. Je to riziko nielen pre ňu, ale aj pre nenarodené dieťa. Po pôrode najmladšej Caris mala veľké problémy, pôrod bol dramatický, a nakoniec musel skončiť akútnym cisárskym rezom. Po narodení musela byť 15 dní na detskej JIS, a lekári upozorňovali, že môže mať meškanie vo vývoji. Maličká Caris je ale úplne zdravá. Courtney sa priznala, že miluje ten pocit, byť tehotná. Vždy sa cítila dobre a nikdy nemala žiadne problémy. Keby jej vraj bolo zle alebo mala ťažkosti, rozhodne by si nerobili toľko detí.

Courtney je už odborníčkou na materstvo

Všetkým svojim deťom sa venuje s rovnakou radosťou, ako keby mala dve. Rozhodne to ale nie je jednoduché, hlavne po finančnej stránke. 14 členná rodina toho zje naozaj veľa, veľa peňazí stojí tiež ošatenie, škôlky, školy a záujmové činnosti.

Rodina by sa ale nikdy nedovolila sťažovať, pretože si taký život zvolila sama. Jedná sa o rodinu, ktorá svoje deti bezhranične miluje a nikdy by nedovolila, aby deti nemali všetko, čo potrebujú. Reakcie ich okolia sú veľmi rozporuplné. Väčšina ľudí im samozrejme fandí a praje im to najlepšie, iní si ale myslia, že dvanásť detí je až moc a nemôžu si to dovoliť. Pravdou ale je, že nikto nevidí do domu rodiny, nevie, čo robia, ako si zarábajú. A hlavne si Courtney s Chrisom z takýchto rečí rozhodne nič nerobia. Oni sami vedia, do čoho išli a v marci sa môžu tešiť na nové bábätko. Cisársky rez už je naplánovaný a prebehne medzi 36. a 37. týždňom tehotenstva. Mamička sa tak bude môcť pripraviť na pôrod.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. januára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.