Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dajte batérie preč z dosahu detí. Prečo sú pre deti nebezpečné?

reklama:
Close,Up,Coin,Battery,In,The,Child's,Hands,Danger,Of

Detská zvedavosť nepozná hranice. Jej negatívnu stránku tvoria dôsledky na zdraví, resp. trvalé poškodenie životne dôležitých funkcií. Presne takou nebezpečnou dokáže byť aj zdanlivo nevinná hra s batériami. Tie deťom do rúk nepatria vôbec, stačí ale chvíľka nepozornosti a nešťastie je na svete.

Každá batéria vyzerá bezpečne, ale nie v ústach!

Tomuto riziku je náročné predchádzať, keďže batérie sú popri hračkách súčasťou bežnej domácej elektroniky, akými sú diaľkové ovládače, hodinky, teplomery a rôzne hračky. Navyše staršie deti už bez problémov zvládnu obsluhu a výmenu batérií v každom dostupnom zariadení.

Opäť ale pozor na rôzne metódy, ako napr. kontrola funkčnosti batérie špičkou jazyka a pod. Deti nás dokážu napodobňovať aj v tom, čo môže viesť k riziku prehltnutia. Rovnako pod dohľadom máme aj stav a dosah na nabíjačku na batérie, u ktorej taktiež nemá dôjsť ku kontaktu s telesnými sliznicami a tekutinami. Viaceré nebezpečné látky z týchto zariadení spôsobujú v telesnom prostredí popáleniny a poleptanie často s nezvratnými škodami. Preto batérie udržiavajte mimo dosahu detí, pretože malé deti skúšajú všetko v ústach a nakoniec si môžu vážne poškodiť vnútorné orgány.

Vieme, aké batérie používame v detských hračkách?

Ide o to, že nefunkčné a poškodené batérie sa najčastejšie stávajú toxické. O to viac, keď na nich pozorujeme hrdzu alebo uvoľnené alkálie. Také batérie už ďalej nepoužívame ani my a nie to deti. Pre deti sú však nebezpečné aj funkčné batérie, ktoré sa používajú v mnohých hračkách. Máme pre vás skvelý tip, pokiaľ chcete ušetriť a nekupovať zakaždým nové. Využite batérie na nabíjanie.

Nabíjacie batérie s inovatívnou technológiou vám poslúžia na okamžité a opakované vďaka možnosti nabíjania. V tom sa výrazne odlišujú od lacných, často nekvalitných batérií, ktoré nie sú schopné dodať zvýšenú jednorazovú spotrebu energie. Naopak, nové nabíjacie batérie udržiavajú neraz až 70 % akumulovanej energie aj po 12 mesiacoch skladovania, čo je z dlhodobého hľadiska úsporné a ekologické riešenie. Naďalej však platí, že pre deti môže byť kontakt s batériou aj nebezpečný.

(ZSD/PR), zdroj obrázku: OMfotovideocontent / Shutterstock.com

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 23. októbra 2023

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.