Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Červené a biele strie, rozdiel o ktorom ľudia nevedia

reklama:
strie
Červené a biele strie, rozdiel o ktorom ľudia nevedia Foto: www.freepik.com

Strie predstavujú bežný jav, s ktorým sa stretáva veľká časť populácie. Či už počas tehotenstva, náhleho nárastu hmotnosti alebo v dôsledku rýchlej zmeny telesných proporcií, tieto neškodné pruhy na koži môžu vyvolať mnohé otázky. Ako vznikajú, čím sú spôsobené a existuje spôsob, ako ich zmierňovať či úplne eliminovať? Ponorte sa s nami do sveta strií, pochopíte ich pôvod a zoznámite sa s najnovšími metódami ich liečby.

Strie sú nevinné znaky na našej koži, ktoré často vznikajú počas období rýchlych zmien v našom tele. Typickými príčinami sú tehotenstvo alebo prudká zmena hmotnosti, ktorá ovplyvňuje oblasti ako hrudník, ruky, brucho, stehná a zadok. Keď sa koža rýchlo rozťahuje alebo sťahuje, môže dôjsť k malým trhlinám, ktoré vidíme ako strie. Ale vedeli ste, že existujú rôzne typy strií, ktoré sa líšia farbou a štruktúrou?

strie na bruchu
Červené a biele strie, rozdiel o ktorom ľudia nevediaFoto: depositphotos.com

Červenofialové strie

Tieto značky sú výsledkom náhleho napnutia kože a sú úplne normálnym javom. Ich červená alebo fialová farba naznačuje, že sú ešte v počiatočnom štádiu, keď je ich liečba najúčinnejšia. Pod kožou sú viditeľné cievy, čo striám dodáva výraznú farbu. Na tento typ strií najlepšie pôsobia špeciálne krémy, ktoré stimulujú obnovu kolagénu a zmiernia ich viditeľnosť. V posledných rokoch sa však objavili aj iné, inovatívne metódy liečby, vrátane použitia prírodných olejov bohatých na vitamíny a antioxidanty, ktoré podporujú regeneráciu kože a zlepšujú jej pružnosť.

Biele strie

Strie, ktoré na koži pretrvávajú dlhšie, postupne zblednú až do bielej alebo svetlo striebornej farby. V tejto fáze sú už „zrelé“ a štandardné krémy na nich nemajú takmer žiadny účinok. Mikrodermabrázia alebo excimerový laser však môžu pomôcť zlepšiť ich štruktúru a zosvetliť farbu. Tieto procedúry zvyšujú šance na zlepšenie vzhľadu strií, aj keď kompletná obnova kože už nie je možná.

Dôležité je mať na pamäti, že každá koža reaguje inak a výsledky liečby môžu byť veľmi individuálne. Preto je kľúčové konzultovať možnosti liečby s dermatológom alebo odborníkom na estetickú medicínu, ktorý vám pomôže vybrať najvhodnejšiu metódu práve pre váš typ kože.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. marca 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.