Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako pritiahnuť k sebe peniaze? Peňažný strom a dodržiavanie pravidiel feng shui, vám v tom pomôžu

reklama:
Ako pritiahnuť k sebe peniaze? Peňažný strom a dodržiavanie pravidiel feng shui, vám v tom pomôžu
Ako pritiahnuť k sebe peniaze? Peňažný strom a dodržiavanie pravidiel feng shui, vám v tom pomôžu Foto: www.freepik.com

Starobylá čínska tradícia nariaďovala každému vzdelanému človeku ovládať sedem umení, z ktorých jedným bolo pestovanie kvetov.

Láska Číňanov ku kvetom je úplne pochopiteľná ak si uvedomíme klimatické podmienky zeme, po tisícročia úplne priaznivé zdarnému rastu najrôznejších zástupcov rastlinnej ríše. Už tradične feng shui pripisovalo mnohým rastlinám istú symboliku a mystický význam. Pôvodne vysoko cenený lotos bol neskôr vytlačený pivónkami. Tie symbolizujú bohatstvo, vysoké postavenie, urodzenosť, silu a odvahu. Preto sa tak často stretávame s odporúčaním mať aspoň vyobrazenie tohto kvetu ako doma, tak v pracovných miestnostiach.

Pokiaľ ide o rozšírenú tradíciu mať doma peňažný strom, je to možno tak trochu aj daň obľube pestovania sukulentov. Avšak silné, akoby srienisté okrúhle lístky hrubice, odborne Crassuly Arborescens, skutočne môžu svojím tvarom pripomínať mince.

Rastlina je nenáročná, vyžaduje jednoduchú starostlivosť. Rastie pomerne pomaly. Ak sa má stať skutočne peňažným stromom, musíte sa držať zásad feng shui. Predovšetkým rastlinu nekupujte, musíte ju získať inak. Darom, alebo jednoducho ulomením lístka alebo vetvičky, ktoré ľahko zakorenia vo vode. Potom ich môžete sami zasadiť, čo je jedna z podmienok feng shui. Kvetináč zvoľte v tónoch farby kovu alebo zeme. Má byť skôr plytší a široký. Na dno sa odporúča dať šesť mincí, ktoré prebudia magické pôsobenie peňažného stromu. Zemina sa hodí aj na pestovanie kaktusov, ľahko ju zakúpite.

Na umiestnenie rastliny je vhodná juhovýchodná strana obydlia. Tam je podľa feng shui sektor bohatstva. Feng shui na sektory nedelí len obydlia ako celok, ale každú jeho miestnosť. Juhovýchodná časť obývačky bude teda ideálnym miestom na umiestnenie peňažného stromu. Pretože energia bohatstva má prúdiť bez prekážok, musíte tento priestor zbaviť zbytočností, predovšetkým však každého kovu. Prítomnosť iných vecí je naopak nevyhnutná. Napríklad drevený podstavec alebo stolík, na ktorý tlstiu postavíte, malý domáci vodotrysk alebo vyobrazenie mierne plynúcej vody. Rastlinu môžete ozdobiť malou červenou mašličkou, ktorú na ňu priviažete. A je potrebné vhodným vetraním zaistiť peňažnému stromu vzdušný prúd.

Zahŕňajte tlstiu láskou, starostlivosťou a vľúdnym kontaktom. Dajte jej meno. Často sa jej zľahka dotýkajte, hlaďte ju, rozprávajte sa s ňou, rozprávajte jej, aký ste mali deň, pýtajte sa jej na radu. Nezaťažujte ju svojou zlou náladou.

Nebude trvať dlho a všimnete si, že rastlina na vás reaguje. Keď bude peňazí málo, nebude v pohode. Akonáhle však začne bujne rásť, bude jasné, že peňažný tok smeruje k vám. Niekedy peňažný strom tiež vykvitá, čo je veľký dôvod na radosť. Znamená to, že čoskoro vás čaká veľké finančné šťastie.

Bohatstvo nie je údelom iba vyvolených osôb. Naučiť sa otvoriť finančný kanál a pritiahnuť k sebe peniaze môže každý. Tučnice, čiže peňažný strom a dodržiavanie pravidiel feng shui, vám v tom pomôžu.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 9. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.